Skip Navigation Links
 
Skip navigation links
ICL Fertilizers
About usExpand About us
Knowledge Center
Products
Applications
Business UnitsExpand Business Units
Our Offices InfoExpand Our Offices Info
Suppliers Information
Company Websites
Contact UsExpand Contact Us
ICL Group
 
Supplier Information מידע לספקים
 
 
 
> Fertilizers > News Display
ICL appoints Stefan Borgas as new president and CEO

דירקטוריון כיל בחר במר סטפן בורגס  לתפקיד מנכ"ל כיל

דירקטוריון כיל קיבל את המלצת וועדת איתור המנכ"ל, בראשות יו"ר כיל ניר גלעד, והחליט פה אחד, על מינויו של מר סטפן בורגס כמנכ"ל הבא של כיל. מר בורגס ייכנס לתפקידו ב-20.9.12. 


מר סטפן בורגס, מנכ"ל הבא של כיל

מיד לאחר הודעתו של מנכ"ל כיל, עקיבא מוזס, בינואר 2012, על כוונתו לפרוש מתפקידו כמנכ"ל כיל, החל דירקטוריון כיל, בראשות ניר גלעד, בתהליך  יסודי, מקצועי, אינטנסיבי וחובק עולם למציאת מחליף ראוי שיהיה מסוגל להחליף ולמלא את מקומו של מנכ"ל מוצלח כל כך כמו עקיבא מוזס. דירקטוריון כיל מינה וועדת איתור מיוחדת, שפעלה באופן מתמשך וקבוע בחודשים האחרונים בליווי חברת השמה בינ"ל (Egon Zehnder International) המתמחה באיתור מנכ"לים ומנהלים ברמות הבכירות ביותר בשווקים הגלובאליים. וועדת האיתור - כללה את ניר גלעד (יו"ר) ואת חברי הדירקטוריון יוסי רוזן, ויעקב דיאור (דח"צ), ועקיבא מוזס (משקיף ויועץ).

כיל הינה חברה ישראלית שמוכרת כ-95% מתוצרתה בחו"ל והיא בעלת מעמד מוביל בשווקים הגלובאליים בהם היא פעילה; מחצית ממחזור המכירות שלה נובע מייצור של חברות שבבעלותה בחו"ל; רוב עובדיה בחו"ל ומנועי הצמיחה שלה נמצאים בשווקים הבינ"ל. עובדות אלה הובילו את דירקטוריון כיל לנהל תהליך מקצועי חובק עולם, מתוך כוונה למנות את המועמד הטוב ביותר והמתאים ביותר – תהיה אזרחותו אשר תהיה - להצעיד את החברה בשנים הקרובות תוך התמודדות עם האתגרים הגלובאליים של העידן המודרני.

מר סטפן בורגס  כיהן במשך יותר מ-8 שנים כמנכ"ל Lonza, חברת כימיה שוויצרית, שלה אתרי ייצור ומכירה ביבשות העולם השונות, והיא פעילה בשווקים הגלובאליים בעיקר בתחום ייצור חומרי גלם לתעשיית התרופות וייצור כימיקלים מיוחדים, בדומה לשווקים הגלובאליים בהם פעילה גם כיל. בנוסף, סטפן בורגס  נבחר לאחרונה  לקדנציה שנייה כדירקטור בחברת הזרעים והאגרוכימיה הגדולה והמובילה בעולם, Syngenta והוא מכהן שם כדירקטור החל מ-2009. קודם למינויו כמנכ"ל Lonza , סטפן בורגס כיהן כסמנכ"ל ענקית הכימיה BASF, שם הוא מילא שורה תפקידי ניהול במשך 14 שנים בעיקר בארה"ב, גרמניה, אירלנד וסין.   

ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל: "אנו סמוכים ובטוחים כי דירקטוריון כיל בחר את המועמד הטוב ביותר והמתאים ביותר להיכנס לנעליו הגדולות של עקיבא מוזס כמנכ"ל לכיל. סטפן בורגס ניחן בניסיון ובכישורים הנדרשים ממנכ"ל של חברה ישראלית בעלת פעילות גלובאלית כה ענפה, שאתגריה העסקיים ומנועי צמיחתה נמצאים בחו"ל.

סטפן בורגס  צמח בלב התעשייה הכימית וכבר בגיל צעיר בלט בכישוריו המיוחדים, בכריזמה ובכישורי הניהול שלו, דבר שהוביל אותו לעמדות ניהול חשובות ובכירות - הכי בכירות - בחברות כימיות מובילות בעולם. למרות גילו הצעיר יחסית, יש לו ניסיון ניהולי רב בתעשיית הכימיה והחקלאות הגלובאלית – הן כמנכ"ל, הן כדירקטור בחברת ענק גלובלית והן כסמנכ"ל בחברת הכימיה הגדולה בעולם, BASF. מר בורגס כיהן במספר תפקידי ניהול בשוויץ, ארה"ב, גרמניה, אירלנד, וסין והוא דוגמא מוצלחת לדור החדש והצעיר של המנהלים המודרניים של החברות הגלובאליות, הבקיאים בעולם העסקים הבין-לאומי ובעלי היכרות והסתגלות לתרבויות מגוונות.  אנו בטוחים שכישוריו האישיים המרשימים של מר סטפן בורגס וניסיונו המגוון והרלבנטי כל כך לכיל, הופכים אותו ראוי ומתאים להחליף את עקיבא מוזס כמנכ"לה הבא של כיל, ולהנהיג אותה לאתגרים וההזדמנויות שהעתיד טומן לה.

בחנו מספר רב של מועמדים ומצאנו את חלקם - מתוך כיל, מהתעשייה בארץ וממקומות שונים בעולם – ראויים ומוכשרים לתפקיד, ובסופו של דבר בחרנו בסטפן בורגס כמועמד המתאים ביותר לכיל.

כיל התברכה בשדרת הניהול מהטובות והמצליחות ביותר בארץ ובעולם בתעשיית הדשנים והכימיה, והתוצאות המרשימות של החברה בשנים האחרונות מוכיחות ומעידות על כך כאלף עדים. אני משוכנע כי סטפן בורגס ביחד עם עובדי החברה, המנהלים  וחברי הדירקטוריון יובילו את כיל תוך שתוף פעולה, נחישות, חריצות, אחריות ויצירתיות, להישגים ושיאים חדשים בשנים הקרובות.

בשם הבעלים, חברי הדירקטוריון, המנהלים ואלפי העובדים בארץ ובעולם אני מבקש לאחל לסטפן הצלחה גדולה בתפקיד תוך השתלבות מהירה במשפחת כיל הגדולה".

בנוגע לפרישתו הקרובה של עקיבא מוזס מתפקיד מנכ"ל כיל, הוסיף ניר גלעד: "בשם כל משפחת כיל והחברה לישראל אני מבקש להודות לאחד המנכ"לים הגדולים והחשובים ביותר בתעשייה הישראלית, לעקיבא מוזס, על תרומתו האדירה וחסרת התקדים להתפתחותה וצמיחתה המרשימה של כיל. מחברה בעלת מחזור של מכירות של 1.8 מיליארד דולר בעת כניסתו של עקיבא לתפקיד ב-1999, הגדילה כיל את מכירותיה למעל 7 מיליארד דולר. שוויה של כיל צמח בשנים אלו מ-1.2 מיליארד דולר לחברה בשווי 15 מיליארד . עקיבא הפך את כיל לחברה מובילה בכל השווקים הגלובאליים בהם היא פועלת, לצד היותה עמוד השדרה הכלכלי של הנגב והמעסיק הגדול ביותר באזור הדרום. עקיבא מוזס יסיים את תפקידו כמנכ"ל כיל, אולם קבוצת 'החברה לישראל' תמשיך ליהנות מכישוריו ויכולותיו – הפעם כיו"ר בז"ן".

 מר סטפן בורגס , בן 48, כבר נמצא בתהליך מעבר לישראל אותה הוא יהפוך לביתו החדש.   

סטפן בורגס: "ב 10-15 השנים האחרונות כיל הפכה לשם נרדף לחברה מצליחה ומכובדת בעולם התעשייה בשל צמיחתה המרשימה והצלחתה העסקית. כיל ידועה בעולם בשל התרבות הארגונית המיוחדת שלה, נחישותה ויצירתיות עובדיה, שזוכים להערכה והוקרה מצד קולגות מהתעשייה ואלפי לקוחות החברה. המסע המופלא והמוצלח כל כך שכיל עשתה בשנים האחרונות מעורר הערכה והשראה בעולם כולו הרואה בכיל הצלחה ישראלית ומקור לגאווה ישראלית. מנכ"ל כיל ומנהליה  הנהיגו את החברה להישגים יוצאי דופן ואני שמח ונרגש להוביל את אחד מצוותי ההנהלה הטובים ביותר בעולם בתעשייה שלנו.

כמי שעקב אחר כיל בשנים האחרונות וכמי שקיים יחסי עבודה קרובים עם חברות ישראליות כמו טבע, מכתשים אגן וחברות סטארט-אפ אחרות, כולל מספר ביקורי עבודה בשנים האחרונות, למדתי להעריך, להוקיר ולאהוב את ישראל ואת חבורת האנשים המצטיינים והמרשימים של התעשייה בישראל. אני שלם ושמח שהחלטתי להעדיף את כיל ולבחור בה כביתי המקצועי החדש.

באופן אישי, אני רואה זכות והזדמנות להצטרף למשפחת כיל ול 12,000 עובדים מסורים ומקצועיים בישראל וברחבי העולם, שמייצרים אלפי מוצרים המשמשים את האדם והאנושות במאמץ המתמשך לספק כמות מזון ומים לאוכלוסיית העולם הגדלה, לצד מתן אפשרות לאדם המודרני ליהנות מדרך חיים וטכנולוגיה מתפתחת באופן בטוח ובטיחותי.

אני מבקש להודות לדירקטוריון כיל ולבעלים על החלטתם למנות אותי לתפקיד. אני מודע לאחריות ולאמון שנתנו בי, שהיוו מרכיב עיקרי למחויבות האישית והמקצועית שלי לכיל, שהועדפה מבחינתי על פני הצעות מחברות מכובדות אחרות. אעשה הכל כדי להיות ראוי לאמון הדירקטוריון, הבעלים והחברה כולה".

בהתייחסו לאתגרים הניצבים בפני כיל, אמר מר בורגס: "אני מקווה ומאמין שביחד עם המנהלים והעובדים המצוינים והמצליחים של כיל נדע להוביל את החברה  להצלחה ולשיאים חדשים. זהו אתגר גדול, מורכב וקשה לא רק בשל היותה של כיל חברה גדולה הפרוסה בכל העולם, אלא בעיקר בשל היותה של כיל, כבר היום, חברה מצטיינת הנמנית עם החברות המובילות בתחומה בעולם. כדי להצליח בכך נצטרך להיות חכמים יותר, חרוצים יותר ויצירתיים יותר.

אני תקווה שאוכל להוסיף מניסיוני וכישוריי לידע, הניסיון, החכמה והיכולת העשירה והמגוונת שנצברו בכיל במשך השנים, ובכוחות משותפים של כולנו – עובדים, מנהלים וחברי דירקטוריון – נדע להמשיך ולתרום לרווחת האדם תוך הגעה להצלחות והישגים נוספים של החברה הנהדרת הזאת". 

סטפן בורגס ביקש גם להתייחס לפרישתו של קודמו בתפקיד, עקיבא מוזס: "זוהי הזדמנות עבורי להביע את הערכתי לאחד המנכ"לים המצליחים והמוערכים ביותר בעולם הדשנים והכימיה -  לעקיבא מוזס. עקיבא הוביל את כיל להישגים יוצאים מהכלל בקנה מידה בינ"ל. שאפו עקיבא! ובהצלחה בתפקיד החדש".

לאחר 38 שנות עבודה בחברות כיל, 30 שנות ניהול בכיר, מתוכן 13 שנים כמנכ"ל כיל, עקיבא מוזס יפרוש מתפקידו ב-20 בספטמבר 2012.

עקיבא מוזס: "אני מבקש לאחל למנכ"לה החדש של כיל, מר סטפן בורגס, הצלחה גדולה בתפקיד; אני מאחל לו שיוביל את החברה  להישגים ושיאים חדשים; ובאופן אישי אני מבקש לאחל לו שביעות רצון ושמחה על היותו חלק מהחברה הנהדרת הזאת. כיל ניצבת בפני אתגרים רבים ומורכבים ואני משוכנע שניסיונו של מר בורגס וכישוריו הרבים והבולטים יסייעו בידיו להוביל את החברה - ביחד עם העובדים, המנהלים וחברי הדירקטוריון - להתמודד עם אתגרים אלה בהצטיינות ובהצלחה.

כמי שהוביל את כיל לאורך השנים אני מוצא מקום להודות לעובדים, למנהלים, לדירקטוריון ולבעלים על הדרך הארוכה שצעדנו בה ביחד ועל  שהצלחנו להפוך את כיל לעמוד השדרה של ההתיישבות בנגב; על שתרמנו תרומה משמעותית וניכרת לצמיחתה של התעשייה והכלכלה בישראל; ועל שהפכנו את כיל לגאווה ישראלית ולחברה גלובאלית מצליחה, שלה חברות-בנות ואתרי ייצור ומכירה על פני כל יבשות העולם, והיא מהווה חברה מובילה בתחומים רבים בהם היא עוסקת. בשל כך ובשל שלל סיבות נוספות - לאורך כל חיי אהיה גאה להיות חלק מכיל.

אני מסיים את תפקידי כמנכ"ל כיל אולם אני נשאר בקבוצת 'החברה לישראל' לאתגרים חדשים. אשמח לתמוך וללוות את כיל ככל שאדרש לשם המשך הצלחתה של כיל, אותה אני רואה כמפעל חיים ובית".

 
Terms Of Use